11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Pas Osmanit e Konjufcës, Escobar takohet me Kurtin

Pas takimit që zhvilloi me Presidenten Vjosa Osmani dhe Kryeparlamentarin Glauk Konjufca, Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar ka takuar Kryeministrin Albin Kurti.

Pas takimit me Osmanin, Escobar tha se pret rezultat pozitiv nga takimi i 18 marsit në Ohër.

“Mirëpres takime produktive në Ohër. Ne kemi për qëllim të mbështesim plotësisht çdo rezultat që sjell paqen më afër rajonit dhe intensifikon mundësit për Kosovën dhe Serbinë për tu bërë pjesë e komunitetit euro-atlantik. Ky propozim jep një mundësi të madhe për paqe për të dy vendet. Ne kemi synim që kjo të funksionoj për Kosovën por jo vetëm për Kosovën. Mirëpres rezultat pozitiv në Ohër. Jam shumë optimist për një zgjidhje një paqësore. Dhe shpresoj se pas të shtunës do të kemi lajme të mira”, ka thënë Escobar.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img