13.6 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Peci njofton se janë shqiptuar shumë gjoba dje për pirjen e cigares në ambiente publike

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka ndërmarrë një aksion dje kundër pirjes së cigares në ambientet publike.

Një ditë më pas, ministri ka njoftuar se janë shqiptuar shumë gjoba për shkeljen e kësaj rregulle publike.

“Ligjet janë bërë që të zbatohen e jetësohen në praktikë e jo që të mbeten në letër!
Pas inspektimeve të ditës së djeshme në tërë territorin e Republikës së Kosovës, janë shqiptuar një numër i konsiderueshëm i gjobave; gjë e cila nuk na bën të lumtur. Mirëpo zbatimi i ligjit nuk ka alternativë.
Së bashku me qytetarët si palë bashkëpunuese, le ta zbatojmë ligjin me qëllim që ta shndërrojmë Republikën tonë në një vend të jetueshëm e shtet të së drejtës.
Ftojmë qytetarët që kudo që evidentojnë raste të mos-zbatimit të Ligjit për Duhanin, t’i raportojnë në numrin 080050095 që Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës e ka në dispozicion” shkruan Peci në njoftim.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img