21.7 C
Pristina
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Për një moment, Kurti dhe Vuçiq s’ia shkoqin sytë njëri-tjetrit (VIDEO)

Në Bruskel është duke u zhvilluar takimi i nivelit të lartë ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Në pamjet që ka publikuar Bashkimi Evropian, shihen Kurti dhe Vuçiqi në një moment që s’ia shkoqin sytë njëri-tjetrit.

Në tavolinën e bisedimeve janë të pranishëm edhe Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, dhe i Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Dy diplomatët evropianë fillimisht i kanë takuar ndaras përfaqësuesit e dy vendeve të Ballkanit Perëndimor, ndërsa ky tani është takimi trepalësh ku do të diskutohet për implementimin e Marrëveshjes Bazë dhe Aneksit të saj.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img