8.5 C
Pristina
Thursday, December 8, 2022

Buy now

spot_img

Për Shtëpinë e Bardhë, Thaçit është ende kryeministër

Uashingtoni zyrtar ka dalë të enjten me një deklaratë për media lidhur me bisedën telefonike që zëvendëspresidenti i SHBA-së, Joe Biden, e ka zhvilluar së fundmi me presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Por, në këtë komunikatë, Shtëpia e Bardhë i referohet Thaçit ende si kryeministër i Kosovës.

Në të thuhet se zëvendëspresidenti Biden ka shprehur shpresën e tij se Kosova dhe Serbia mund t’i tejkalojnë tensionet e fundit dhe të intensifikojnë përpjekjet e tyre për të normalizuar marrëdhëniet përmes dialogut të udhëhequr nga Bashkimi Evropian, për të përmirësuar jetën e qytetarëve të të dy shteteve.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img