16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Përçahet Lista Srpska: Shkarkojnë shefin e grupit parlamentar (Dokument)

Deputetët e Lista Srpska kanë marrë vendim për shkarkimin e shefit të Grupit Parlamentar Simic duke e zgjedhur në krye të Grupit Sasa Milosavljevic.

Shkarkimi i Simic ka ndodhur pas debatit dhe votimit të 6 deputetëve që është zhvilluar sot.
Lista Srpska është pjesë e koalicionit qeveritar por aktualisht është në bojkot. Kryeministri Mustafa ka thënë se aktualisht ata nuk po duan të kthehen duke theksuar se pagesat janë duke u bërë normalisht –pasi ata kanë theksuar se janë duke i kryer punët.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles