20.1 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

Përfundon sezoni në Ligën e Parë, kjo është renditja përfundimtare në grupet A dhe B

Është mbyllur sezoni 2022/23 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Sot u zhvilluar xhiroja e 27-të dhe e fundit në të dy grupet e kësaj kategorie.

Në Grupin A u shpall kampion Feronikeli ’74, kurse Fushë Kosova në Grupin B. Të dy këto skuadra do të jenë pjesë e Superligës sezonin e ardhshëm.

Liria dhe Ulpiana kanë ende mundësi për të siguruar ngjitjen në elitën e futbollit kosovar. 

Këto dy skuadra do të takohen mes vete në barazhin e Ligës së Parë, me skuadrën fituese pastaj do të luajë ndeshjen vendimtare të barazhit, me skuadrën nga pozita e tetë e Superligës – e cila do të përcaktohet javën e ardhshme.

Vëllaznimi ka rënë nga Liga e Parë, pasi u rendit i fundit në Grupin A, bashkë me Arbërinë, që ishte e fundit në Grupin B.

Tabela përfundimtare në Grupin A
Tabela përfundimtare në Grupin B
*Fushë Kosova ka 59 pikë

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img