28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

Përfundon takimi Meta-Basha

Ka përfunduar takimi mes kreut të Kuvendit Ilir Meta dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.
Në përfundim askush nuk ka pranuar të flasë për mediat. Takimi zgjati rreth 60 minuta dhe u mbajt në Kryesinë e Kuvendit.
Kreu i opozitës shoqërohej nga Oerd Bylykbashki, ndërsa Meta nga këshilltari i tij.
Në fokus të bisedës kanë qenë 7 ligjet për të cilat ndërkombëtarët bëjnë presion që të miratohen, në mënyrë që të nisë zbatimi i reformës në drejtësi.
Më herët gjatë ditës Meta drekoi me ish-Presidentin Meidani dhe ish-deputetin socialist Koço Kokëdhima. /Lapsi/

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles