26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Përfundon votimi në Tearcë

Sapo ka përfunduar edhe votimi në vendvotimin 2011 në fshatin Tearcë të Tetovës, fiks në ora 19 siç ishte parashikuar më parë nga KSHZ-ja edhe përkundër ndërprerjes prej 10 minutave gjatë votimit për shkak të UV llambave.

KSHZ-ja ka njoftuar konferencë për media në ora 21:30, ku edhe do të shpallen zyrtarisht rezultatet përfundimtare nga zgjedhjet e sotme dhe nga zgjedhjet e 11 dhjetorit, raporton Tetova Sot.
Në këtë vendvotim tensioni më i madh tek qytetarët po ashtu edhe tek partitë maqedonase pasi që rivotimi i sotëm do të varet direkt numri i përgjithshëm i mandateve të deputetëve.
Tani për tani numri i mandateve tek pala maqedonase është 50 për koalicionin e udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja dhe 49 tek koalicioni i udhëhequr nga LSDM-ja.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles