11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Përgatitjet për Ohër, Kurti nesër e pret në zyrë Escobarin

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, të premten do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu.

“Nesër kryeministri Kurti do të takohet me Escobarin në Prishtinë”, ka thënë Kryeziu.

Vizita e Escobarit vjen vetëm një ditë para se në Ohër të zhvillohet takimi në mes kryeminsitrit Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq.

Në atë takim po përmendet mundësia që të nënshkruhet një marrëveshje bazë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img