18.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img

Përhapja e variantit “Delta” fut në shtetrrethim Australinë

Qytetarët në Australi po protestojnë kundër kufizimeve të rrepta anti-COVID për shkak të përhapjes së variantit “Delta”.

Protestuesit bllokuan rrugët dhe u mblodhën jashtë bashkisë së Sidneit. Autoritetet në vend njoftuan se janë arrestuar 57 persona.

Rreth gjysma e popullsisë australiane është nën shtetrrethim, për rreth 4 javë. Protesta të ngjashme u zhvilluan edhe në Sllovaki kundër rregullave të reja të vaksinimit.

Policët përdorën gaz lotsjellës për të shpërndarë njerëzit qe po përpiqeshin të hynin në ndërtesën e parlamentit dhe një polic u plagos. Edhe në France vazhdimisht ka pasur protesta kundër masave anti-COVID, dhe madje janë sulmuar 2 qendra vaksinimi.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles