-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Perisic më i miri: Inter 3-2 Napoli, notat e lojtarëve

Interi ka fituar 3-2 ndaj Napolit në kuadër të javës së 13-të në Serie A.

Golat për Nerazzurët i shënuan Ivan Perisic, Hakan Calhanogul dhe Lautaro Martinez, derisa për napolitanët realizuan Piotr Zielinski dhe Dries Mertens.

Interi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.86, me Napolin që u vlerësua 6.61.

van Perisic doli të ishte lojtari i ndeshjes, duke marrë kështu notën më të lartë, 7.9.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Fabian Ruiz që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles