-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Përmbyllet projekti për përmirësimin e përafrimit të ligjeve

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë organizon përmbyllën e projektit të binjakëzimit ‘Përmirësimi i përafrimit të ligjeve dhe koherenca e Kornizës Ligjore’.
Qëllimi i projektit ishte fuqizimi i sistemit ligjor të Kosovës duke e përkrahur procesin e harmonizimit me legjislacionin e BE-së në njërën anë dhe konsolidimin e rendit juridik në anën tjetër.
Në kornizën e projektit janë konsoliduar katër ligjet themelore të gjyqësorit. Në këtë ngjarje do të shpërndahet broshura me versionet e konsoliduara të ligjeve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles