10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Përplasen dy avionë në ajër, njëri përfundon në det, tjetri ulet në pistë

Një aksident ajror u regjistrua këtë të diel në Australi, ku dy avionë të vegjël u prekën teksa fluturonin pranë njëri-tjetrit në gjirin e portit Victoria.

Kamerat kanë filmuar momentin kur dy avionët prekin krahët në ajër, teksa njëri prej tyre humbi kontrollin dhe përfundoi në det, teksa tjetri u ul me sukses në pistë.

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë nisur menjëherë operacioni për gjetjen e dy personave që udhëtonin në aeroplanin e vogël, në një zonë detare ku janë gjetur mbetje të tij.

Ndërkohë që ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti. /A2CNN

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img