3.1 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Phelps i pandalshëm, fiton medaljen e 22’ të artë (Video)

Michael Phelps ka fituar edhe medaljen e 22 të Artë në Lojërat Olimpike
 
Notari Amerikan, Michael Phelps ka vazhduar të dominoj në Lojërat Olimpike, duke arritur një tjetër rekord.
Ai në 200 metra individuale ka fituar medaljen e Artë, e cila është e katërta në Rio dhe e 22 në karrierë, pasi la pas vetës japonezin Kosuke Hagino që fitoi të argjendtën dhe kinezin Shun Wang që fitoi të bronztën.
Kujtojmë se Phelps në total ka 26 medalje në Lojërat Olimpike, pasi përveç 22 të artave, ka edhe dy të argjendta dhe dy të bronzta.
https://www.youtube.com/watch?v=u9nRY8WRmXI

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles