-0.9 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Pogaçe me miell misri dhe miell të bardhë

Bukë e shijshme dhe e butë që mban erë shtëpie

Ruajeni këtë recetë diku dhe nëse keni nevojë për një darkë të shpejtë, përgatisni këtë pogaçe aromatike dhe të butë.

Ju nevojiten:

– 350 gr miell misri,
– 500 gr miell të bardhë,
– 20 ml vaj,
– 1 lugë gjalpë apo margarinë,
– 2 lugë të vogla kripë,
– 40 gr tharmë,
– 400 ml ujë të vakët,
– 1 lugë e vogël sheqer.

Për lyerje:

– 1 lugë gjalpë apo margarinë, kripë, susam…

Përgatitja:

Në ujë të vakët tretni tharmin dhe sheqerin, pastaj shtoni margarinën, kripën dhe miellin e misrit.

Më pas shtoni miellin e bardhë dhe rrihni një brumë të butë.

Lëreni brumin të pushojë përafërsisht 15 minuta dhe më pas e kalojeni në tepsi.

Lyeni me një lugë margarinë, kripë dhe susam.

Piqeni në 220 gradë për afro 30 minuta ose derisa te marrë ngjyrë të artë.

Ju bëftë mirë!

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img