17.1 C
Pristina
Tuesday, June 28, 2022

Buy now

spot_img

Policia e Kosovës e vetmja në botë pa sigurime shëndetësore

Ligji për sigurime shëndetësore edhe pse nuk ndanë persona dhe sektorë të veçantë për të pasur sigurim shëndetësor, ende nuk po gjen zbatim.

Por ekspertët e sigurisë po theksojnë që sektori i cili ka më shumti nevojë për sigurime shëndetësore është ai i Policisë së Kosovës.
Sindikata e Policisë së Kosovës për Tribuna Channel kanë pohuar që kjo sindikatë në vazhdimësi kanë bërë thirrje që Policisë së Kosovës t’i bëhet sigurimi shëndetësor, duke theksuar këtu që janë policia e vetme në botë që nuk kanë sigurim shëndetësor.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,368FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles