30.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Policia e Kosovës nesër përkujton Enver Zymberin, ja detajet e ceremonisë

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia përkujtimore për përvjetorin e pestë të rënies së Enver Zymberit

“Ceremonia përkujtimore do të fillojë nga ora 10:00, ku në shenjë nderimi ministri i Punëve të Brendshme z. Skender Hyseni dhe drejtori i Përgjithshëm i PK-së z. Shpend Maxhuni, do të vendosin kurora me lule tek lapidari i heroit, në kompleksin e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë në Prishtinë” thuhet në njoftimin e PK-së.
Pas përfundimit të kësaj ceremonie, do të vazhdohet drejt vendlindjes së Zymerit, në Dubovc të Vushtrrisë. Aty do të bëhen homazhe te varri i tij dhe do të vizitohet familja e tij.
Agjendën e gjeni më poshtë:
Ora:      10:00 – Nderime pranë lapidarit të heroit, në kompleksin e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë në Prishtinë
Ora:      11:00 – Homazhe tek varrezat e fshatit Dubovc –Vushtrri.
Ora:      11:30 – Vizitë familjes së heroit Zymeri.
Datë:     26/07/2015

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,361FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles