18.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Buy now

spot_img
Array

Policia jep detaje rreth veturës me targa të Beogradit

Drejtori i rajonit të Prishtinës nënkoloneli Rexhep Sjarina ka thënë se rreth orës 16.00 është gjetur një veturë e lënë, vetura ka qene e ndezur dhe një dritare ka qenë e hapur.

“Na është dukur e dyshimtë pasi brenda ka pas para të Republikës së Serbisë, një telefon ndërsa vozitësi nuk ka qenë në lokacion”, ka shtuar ai, transmeton arbresh.info.
Sipas dëshmitarëve i dyshuarika dal nga makina dhe është nisur në drejtim të sheshit.

Ai tha se kanë provuar të kontaktojnë me disa dëshmitarë të tjerë dhe kemi bërë kontrollin ku për momentin nuk ka asnjë mjet të dyshimtë.
“Është identifiku vozitësi i cili ka lënë makinën dhe është nisur në drejtim të Manastirit të Graqanicës në një rit fetar së bashku me një prift.

Ka ardhur vëllai i tij ndërsa vozitësi është duke ardhur në drejtim të pishtinës me një partull policore.”.

Plicia gjithashtu shtoi se do të dalin me një komunikatë më detajisht.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,954FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles