-0.9 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Politikani shqiptar arrin në Ukrainë

Ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani, ka shkuar në Kiev të Ukrainës

Osmani në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se kjo është vizita e parë e punës së tij në kuadër të kryesimit të OSBE-së.

“Do të shkojmë në terren për të vizituar zonat e prekura nga veprimet ushtarake dhe për t’u takuar me njerëzit në terren. Do të realizojmë edhe takime të shumta me përfaqësues të lartë shtetëror të Ukrainës”, ka shkruar ai./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img