0.8 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Presidenti gjerman do të vizitojë Izraelin për bisedime me homologun, Herzog

Presidenti gjerman, Frank Walter Steinmeier, do të udhëtojë për në Izrael më 26 dhe 27 nëntor për të zhvilluar bisedime politike me homologun e tij izraelit Isaac Herzog.

Gjatë vizitës së tij, Steinmeier po planifikon gjithashtu të zhvillojë takime në Izraelin jugor dhe Jerusalemin lindor.

Kjo u konfirmua nga një deklaratë që e dha zyra e presidentit, raporton CNN.

Presidenti do të udhëtojë më pas në Oman dhe Katar, thuhet në deklaratë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img