21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img

Presidenti gjerman i “tmerruar” nga sulmi në Munich

Presidenti i Gjermanisë, Joachim Gauck, thotë se ai është i “tmerruar” nga të shtënat në Munich, shkruan BBC.
Në një deklaratë, Gauck tha: “Unë jam me të gjithë ata që janë në zi për njerëzit e humbur ose të frikësuar për të dashurit e tyre”, transmeton Klan Kosova.
Ai gjithashtu ofroi “solidaritetin” e tij për njerëzit në shërbimet emergjente të cilët janë duke punuar në këtë mbrëmje, duke u përpjekur për të “mbrojtur njerëzit dhe për të shpëtuar jetë”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles