32.7 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021

Buy now

spot_img

Presidenti i UEFA’s shuan ëndrrën e skuadrave të mëdha evropiane

Aleksander Ceferin ka thënë se Superliga e Evropës nuk do të ndodh kurrë

Disa prej klubeve të mëdha të Evropës shumë herë kanë shprehur dëshirën e tyre për të krijuar një Superligë të Evropës.

Por, kjo sipas presidentit të UEFA’s, Aleksander Ceferin nuk do të ndodhë kurrë dhe nuk do pranojnë shantazhin e këtyre klubeve.

“Shumë e thjeshtë, paratë nuk udhëheqin. Piramida e futbollit duhet dhe do të respektohet. Disa ligave do u thosha: kurrë nuk do të dorëzohemi përballë shantazheve të disave që duan të manipulojnë me ligat e vogla”, ka thënë Ceferin.

“Futbolli është i bukur. Le ta mbrojmë së bashku, le të luftojmë për atë që besojmë se duhet bërë”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,877FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles