16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Presidentit, s’i përgjigjet opozita (VIDEO)

Opozita ka vendosur që përsëri t’i thotë Jo, ftesës së presidentit të vendit Hashim Thaçi, për të biseduar për reformën zgjedhore. Takimi i cili është thirrur nga vet Thaçi për këtë të premte, për opozitën konsiderohet jo i sinqertë.
Përfaqësuesit opozitar thonë që ishte vet presidenti, ai i cili sa ishte kryeministër dhe po ashtu lider i PDK-së, e ka penguar përfundimin e reformës zgjedhore. E, vetmja mundësi kur opozita do të ulet në tryezë me presidentin për të biseduar për këtë çështje është caktimi i datës së zgjedhjeve.
Sipas, Lekajt ftesa nga presidenti po bëhet vetëm sa për të fituar kohë dhe ky i fundit të krijojë imazh për vetveten.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles