7.1 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

Presidentja në Ambasadën franceze për takim me emisarin Troccaz, ambasadori Guerot jep detaje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka shkuar në ambasadën franceze në Prishtinë për t’u takuar me përfaqësuesin e posaçëm të Francës për Ballkanin Perëndimor, René Troccaz.

Troccaz po qëndron në Kosovë është takuar me kryeministrin, Albin Kurti, si dhe me presidenten Vjosa Osmani.

Për këtë në platformën X ka treguar ambasadori francez, Olivier Guerot.

”Shumë i nderuar të pres Presidenten Vjosa Osmani-Sadriu për një shkëmbim të parë me të dërguarin special të Francës René Troccaz @troccazrene. Shkëmbim shumë i mirë për marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për mbështetjen Francës në nivelin më të lartë për dialogun e lehtësuar nga BE”, ka thënë Guerot.

Franca është aktive edhe në procesin e dialogut në mes Kosovës dhe Serbisë, madje shpesh direkt përmes presidentit të saj, Emmanul Macron.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img