13.4 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023

Buy now

spot_img

Prishtina rikthehet në “Fadil Vokrri” me ndeshjen ndaj Lirisë

FC Prishtina nga kjo javë do të mund t’i zhvillojë ndeshjet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndeshja ndaj Lirisë, e vlefshme për xhiron e pestë në Superligë, do të jetë e para e këtij sezoni për prishtinasit në “Fadil Vokrri”.

Klubi kryeqytetas njoftoi zyrtarishit për rikthimin në stadium, teksa zbuloi edhe çmimet e biletave për sfidën ndaj prizrenasve.

Njoftimi i plotë nga FC Prishtina:

“Prishtina – Liria, zhvillohet në “Fadil Vokrri”

FC Prishtina ka marrë njoftimin për orarin e zhvillimit të ndeshjes së javës së pestë të Albi Mall Superliga e Kosovës ndërmjet Prishtina – Liria që zhvillohet të dielën më 17 shtator nga ora 15:00.

Pas këtij njoftimi, ne e kemi njoftuar me kohë sipas propozicioneve të garave, FFK-në, Policinë e Kosovës dhe të gjithë akterët tjerë që marrin pjesë në organizimin e ndeshjeve kampionale, se ndeshja zhvillohet sipas orarit në fushën tonë në stadiumin, “Fadil Vokrri”.

Po ashtu kemi shtypur biletat dhe iu kemi përgjigjur kërkesës së skuadrës mysafire për prezencën e tifozerisë së tyre.

Prishtina rikthehet në fushën e saj pas mirëkuptimit që fusha të ruhej për ndeshjet e Kosovës.

Ftojmë tifozerinë tonë që numër sa më të madh të jetë në përkrahje të klubit të zemrës.

Çmimi i biletave është 3 euro në tribunën perëndimore, 2 euro në tribunën lindore dhe 1 euro në tribunën veriore, ndërsa tribuna jugore është e rezervuar për adhuruesit tanë, Plisat”. /Gazeta Express/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img