17.7 C
Pristina
Tuesday, May 24, 2022

Buy now

spot_img

Projekti i ditarëve elektronikë hasë në vështirësi (Video)

Në 5 shkolla fillore dhe të mesme në Komunën e Prishtinës, ka filluar pilotimi i ditarëve elektronik me ç’rast notat nuk mund të ndryshohen.

Përveç notave, prindërit tani mund t’i shohin edhe mungesat që bëjnë fëmijët e tyre.
Tribuna Channel ka vizituar edhe shkollën e mesme elektro-teknike “Gjin Gazulli”, ku sipas drejtoreshës së kësaj shkolle ky projekt është mirëpritur nga nxënësit dhe nga profesorët  por theksoi se prapë se prapë ka vështirësi, sepse sipas saj ndodh që programi nuk është aktiv për një periudhë të caktuar.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles