12.6 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Propozim maestral i Nagelsmann apo veprim i gabuar nga lojtarët – gjuajtja e lirë nga Bayerni po diskutohet shumë

Bayern Munich ka shënuar fitore 4-1 në udhëtim te Hertha Berlini në kuadër të javës së 20-të në Bundesliga.

Por, ishte një moment mjaft i diskutueshëm gjatë duelit, pasi gjyqtari ndoshta nuk e ka kapur momentin te goli i tretë – madje as VAR.

Në një goditje të lirë të ekzekutuar prej Joshua Kimmich, Thomas Muller përfitoi dhe shënoi për 3-0.

Por, kamerat jo zyrtare kanë kapur momentin se si lojtarët e Bavarezëve ishin në pozitë jashtë lojë, madje edhe Muller që realizoi golin.

Ky gol u numërua dhe VAR-i nuk sinjalizoi se ishte në pozitë jashtë loje.

Shikoni videon KËTU.

 

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles