11.6 C
Pristina
Monday, March 20, 2023

Buy now

spot_img

Propozohet ndërtimi i një ferme vertikale ne oxhakun e “Termokos”-it

Kryeshefi i ndërmarrjes publike “Termokos”, Fisnik Osmani, ka prezantuar një propozim për ndërtimin e një ferme vertikale në oxhakun e Ngrohtores.

Ai ka thënë se ky oxhak do të jetë atraksion për qytetin dhe pikë e rëndësishme për studiuesit e rinj.

“Agnesa Krasniqi, e diplomuar në arkitekturë dhe hendbolliste profesioniste në K.H Prishtina – me shumë pasion ka ideuar një propozim për përdorimin e oxhakut në të ardhmen” – ka shkruar Osmani në “Facebook”.

“Termokos”-i, sipas kryeshefit, do të jetë sinonim i Prishtinës së gjelbër.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img