20.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Buy now

spot_img

QKUK sërish telashe me tenderin e pastrimit

OSHP-ja ka vlerësuar se nga ana e QKUK-së nuk i është dhënë përgjigje justifikuese konsorciumit me ofertë më të ulët për vetëm 8,93 për qind përderisa i është dhënë tenderi operatorit më të shtrenjtë prej mbi 350 mijë eurosh. Andaj, ka kërkuar që tenderi për “Pastrim” të kthehet në rivlerësim

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) ka vendosur të respektojë vendimin e Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP) në lidhje me aktivitetin e prokurimit “Pastrimi i hapësirave të brendshme të QKUK-së”.
Ky vendim i OSHP-së ka kthyer në rivlerësim tenderin në lidhje me pastrimin e hapësirave të spitalit më të madh në vend.
“Autoriteti kontraktues në afat prej 10 ditësh duhet ta informojë me shkrim panelin shqyrtues për të gjitha veprimet e ndërmarra lidhur me këtë aktivitet të prokurimit dhe palët tjera në procedurë”, thuhet në vendimin e OSHP-së.
Gjithë kjo ka ardhur pas një ankese në OSHP të konsorciumit “Krasniqi dhe Beni Schaferberger”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles