10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Rasti Thaçi dhe të tjerët/ Kabashi kritikon Prokurorinë: Dëshmitarët shpesh kanë vuajtur shkaku i prokurorëve

Shefqet Kabashi, në dëshminë në rastin e ish-udhëheqësve të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së pranë Dhomave të Specializuara në Hagë, ka kritikuar Prokurorinë e Gjykatës Speciale duke thënë se dëshmitarët shpesh kanë vuajtur shkaku i prokurorëve.

Paraprakisht, trupi gjykues e pranoi dëshminë e tij dhënë në prokurori lidhur me rastin Limaj si provë materiale. Kabashi ka thënë se ato që i ka thënë ishin të vërteta.

Kabashi është dënuar më herët për shpërfillje të gjykatës sa i përket dëshmisë së tij.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img