17.7 C
Pristina
Wednesday, May 25, 2022

Buy now

spot_img

Rasti “Toka”: Azem Syla ndihet i pafajshëm (Video)

Para Gjykatës ka dal sot  ish-komandanti i Shtabit të përgjithshëm të Kosovës dhe ish deputeti i PDK-së, Azem Syla, si i dyshuar për rastin “Toka”.
Për 22 të akuzuarit u lexua aktakuza me 46 pika. Syla dhe të gjithë të akuzuarit i hodhën poshtë akuzat duke thënë se ndihen të pafajshëm.
Dy nga të akuzuarit nuk ishin prezent, Hajrullah Berisha, sipas një raporti të policisë thuhet që gjendet në Maqedoni për një trajtim mjekësorë derisa i  akuzuari Mustafë Haliti ndodhet në SHBA, njofton Klan Kosova.
Të gjithë këta persona prokurori po i ndjek penalisht, pasi që sipas tij ka dyshim të bazuar se këta kanë bërë dallavere me prona kryesisht të serbëve në zonën e Çagllavicës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles