26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Reagimi i Haradinajt ndaj Mustafës, që u tha gjela atyre që po e fajësojnë për murin (Video)

Sonte në emisionin “Komiteti Qendror” – i drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjinin, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, për ndërtimin e murit në veri të Mitrovicës.

Ai ka thënë se kryeministri Mustafa nuk duhet të reagojë kundër kritikave ndaj tij, por këto duhet t’i shohë si arsye për të vepruar.
Lidhur me deklaratat e kryeministrit të vendit se atë mur e kanë ndërtuar, siç ka thënë ai, strukturat paralele serbe, Haradinaj ka thënë se në mënyrë të tillë mund të reagojnë organizatat joqeveritare, mediat, madje edhe opozita, por jo kreu i Qeverisë.
Kreu i AAK’së në “Komiteti Qendror” ka shtuar se Mustafa, si shef i ekzekutivit, duhet të japë vendim që muri të rrënohet, sepse ai i ka kompetencat për vendime, e jo t’i etiketojë të gjithë ata që e fajësojnë kryeministrin për lejimin e ndërtimit të murit, sepse, sipas Haradinajt, reagimet e tilla nga shoqëritë civile dhe opozita janë normale.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles