19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img

Realin e Madridit e pret një muaj ferri, 7 ndeshje për 30 ditë

Pas  eliminimit nga Kupa e Mbretit, Realin e Madridit e pret një muaj ferri. Brenda 30 ditëve madrilenët do të zhvillojnë 7 ndeshje të forta që kanë shumë rëndësi për vijueshmërinë e kubit merenges.

Ndeshja e parë do të jetë ndaj Real Sociedadit që po bën revolucion këtë vit,  e dyta ndaj Celta Vigos në trasnfertë, e cila e eliminoi nga Copa del Rey.

Ndeshja e tretë do të jetë më e lehtë ndaj Osasunas, ndërsa në ndeshjen e katërt do të presin Napolin në Ligën e Kampionëve, skuadër e cila nuk ka humbur në tre muajt e fundit.

Ndeshja e pestë do të jetë ndaj Espanyolit, ndërsa dy ndeshjet tjera do të jenë shumë të vështira, ku fillimisht e i shkojnë Valencias që po ngritët cdo ditë dhe më pas e presin Villarealin, me të cilën skuadër kanë barazuar në ndeshjen e fundit.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles