1.5 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Recetë: Shpageta me mish të grirë

Shpageta me mish të grirë.

Përbërësit
1 pako shpageta
350 gr mish të grirë
2 qepë
1 qepë e njomë
Krip
Piper te zi
oregano
1 gote ujë
1 kub supë pule
Përgatitja:
Fillimisht i presim qepët dhe mishin, i vendosim në tigan dhe i fërgojmë, kur qepët të jenë zbutur, shtojmë ujin e përzier me kuben e supes, shtojmë krypë, piper dhe oregano sipas shijes.
Shpagetit i ziejmë, pastaj i kullojmë.
Shpagetat i kalojmë në tigan, dhe i fërgojmë për 3 minuta duke i përzier, pas kësaj shpagetat janë të gatshme për servim.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles