12.6 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Reçica, ambasadorëve: Kosova të përfaqësohet denjësisht

Në konferencën e Katërt të Ambasadorëve të organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, ishte panelist edhe Kryetari i Komisionit për punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës Elmi Reçia ku ka folur për temën “Roli i Diplomacisë Parlamentare në Promovimin e Vendit”.

Gjatë fjalës së tij Reçia ka prezantuar punën e Komisionit për Punë të Jashtme dhe projektet për angazhimin në të ardhmen, me qëllim që të përfaqësimit sa më dinjitoz të parlamentin dhe Republikes tonë u shpreh ai derisa u shprehu mirënjohje të veçantë ambasadorëve për punën e tyre në interes të shtetit.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles