26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Regjisori i “Portokallisë”: Nuk ironizojmë shqiptarët e Kosovës, por ata që mendojnë se nuk jemi një komb (Foto/Video)

Pas shkrimeve për korin e “Portokallisë”, i cili kishte shprehje fyese ndaj analistëve të Kosovës, reagoi regjisori Altin Basha.
Në fakt, portali Blitz.al ka kontaktuar me regjisorin, i cili ka sqaruar qartë se nuk është e vërtetë se ironizojmë shqiptarët e Kosovës, por me personat që mendojnë se nuk jemi një komb.

Altin Basha, regjisori i Portokallisë

“Po shoh se këta po përpiqen të manipulojnë opinionin. Nuk ironizojmë kosovarët, por analistët që i fryjnë idesë së kombit kosovar”, është shprehur Altin Basha për Blitz.al.
E rëndësishme është që shohin “Portokalli” dhe përgjigjja ndaj tyre gjendet pikërisht në tekstin e korit”, ka shtuar regjisori i shoë-t më të ndjekur të humorit.

Kujtojmë se “Portokalli” gjithmonë i ka mbështetur shqiptarët e Kosovës me anë të problematikave të ndryshme që i ka trajtuar shpesh, por edhe me pjesëmarrjen e aktorëve të Kosovës në program.
Vërtet jemi dy shtete, por kurrsesi nuk mund të jemi dy kombe, sepse shqiptarët e Shqipërisë dhe të Kosovës janë një komb. Nëse i referohemi performancës së korit në spektaklin e së dielës, në përfundim të këngës së korit, një vogëlushe ka kënduar duke e përmbyllur me këto fjalë këngën: “Jam Kosovë e Shqiptarisë, 100 vjet i thërras lirisë… Mallkuar kush s’na do bashkë!”
Ky tekst nuk mund të jetë kurrsesi fyes për asnjë shqiptar të Kosovës apo Shqipërisë”, tha Basha.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles