-1.5 C
Pristina
Thursday, December 9, 2021

Buy now

spot_img

Remi: Nishi, vendi i duhur i përmirësimi të raporteve shqiptaro-serbe

Ish-deputeti i PDK-së, Rrustem Mustafa – “Remi” është rishfaqur përmes një statusi në Facebook, ku ka komentuar takimin e paralajmëruar të Edi Ramës me kryeministrin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që do të mbahet në Nish pas dy muajsh.
Remi ka thënë se meqenëse Nishi është vendi ku janë prishur marrëdhëniet shqiptaro-serbe të jetë edhe vendi ku fillon përmisimi i tyre.
Postimi i plotë i Remit:

“Interesat Shqiptaro – Serbe
Dy kryeministrat, Edi Rama i Shqipërisë dhe Aleksandar Vuçiq i Serbisë, do të takohen në Nish pas dy muajsh, për të bërë hapjen e Forumit Biznesor Shqipëri-Serbi, kanë deklaruar burime të gazetës serbe Tanjug, … Në Nish, kohë më parë pat filluar dhunshëm prishja përfundimtare e mardhënjeve shqiptaro-sërbe. Është vendi i duhur Nishi, të filloj përmirësimi i raporteve në mes dy kombeve. Inters strategjik për të dy palët shqiptare dhe serbe…” (sic), ka shkruar Remi.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,049FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles