20.7 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Rezultatet e para nga Drenasi

Gazeta Express ka siguruar rezultatet nga një vendvotim në Drenas, ku sot u mbajtën zgjedhje të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës. Nëse këto rezultate përfaqësojnë trendin e votimit, në Drenas mund të ketë balotazh për herë të parë.

Rezultatet nga një klasë e një qendre votimi tregojnë se kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Ramiz Lladrovci, ka siguruar 90 vota, raporton Gazeta Express.
Isa Xhemajlaj, kandidat nga Nisma për Kosovën, ka marrë 84 vota.
Pas tyre renditen Xhavit Drenori, kandidat i pavarur, me 36 vota, dhe Elmi Thaqi nga Aleanca Kosova e Re, me 5 vota.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles