28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

Rivaldo: Neymar do të bëhet numri një në botë

Ish-sulmuesi i Barclelonës, Rivaldo beson se bashkombësi i tij Neymar mund të bëhet lojtari më i mirë në botë.
Neymar po kalon mjaftë mirë në skuadrën e Barcelonës dhe së fundi është ftuar në Kombëtaren e Brazilit për ndeshjet në Olimpiadën Rio 2016, kështu që Rivaldo mendon se patrioti i tij një dit do të bëhet idhulli më i madh në futboll,
“Neymar do të filloj të luaj të enjten kundër Afrikës së Jugut në Lojrat Olimpike, ai do të behët një prej lojtarëve më të mirë në botë”, tha ish-sulmuesi i Brazilit dhe Barcelonës në mes viteve 1997 dhe 2002.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles