19.3 C
Pristina
Tuesday, September 28, 2021

Buy now

spot_img

Ronaldo “zihet” me tifozët e Realit

Ishte një atmosferë e çuditshme mes Cristiano Ronaldos dhe disa tifozëve të Real Madridit të hënën mbrëma në “Santiago Bernabeu”.

Lideri i La Ligas u ndesh me Real Sociedadin në shtëpi, por jo të gjithë tifozët ishin të lumtur me atë që po shihnin në fushë, përkundër fitores 3:0 të mbretërve.

Pra çfarë ndodhi?

Cristiano Ronaldo bëri disa gabime në pjesën e parë, dhe turma nuk i priti mirë ato.

Rasti i parë ndodhi në minutën e 23-të të takimit kur Reali humbi posedimin e topit në një aksion, që u pasua me vërshëllima nga mbështetësit, derisa portugezi e shikoi direkt turmën me një disponim të ngrysur.

Gjashë minuta më vonë, Ronaldo bëri një tjetër gabim që irritoi tifozët përsëri. Katër herë “Topi i Artë” u përgjigj duke tundur kokën në fushë.

Në të njejtën kohë, Ronaldo u akuzua se i quajti tifozët madrilenë “bij bushtrash” gjatë ndeshjes.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles