16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Rosberg me një rekord interesant pas triumfit në Formula 1

Kampioni i ri në Formula 1, Nico Rosberg, ka prekur edhe një rekord interesant në garën automobilistike.
Familja Rosberg është vetëm e dyta në histori, ku edhe babai edhe djali shpallen kampionë të Formula 1.
Pas Graham dhe Damon Hill, tash edhe Keke dhe Nico Rosberg e gëzojnë këtë arritje familjare.
 

Keijo Erik Rosberg, i njohur si Keke, i shpall kampion i Formula 1 në vitin 1982.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles