8.1 C
Pristina
Saturday, March 25, 2023

Buy now

spot_img

Rrezarta Krasniqi e LDK-së: Nga “Vetëvendosje” për shqiptarët, në “vetëqeverisje” për serbët

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Kransiqi, ka reaguar pasi mbrëmë vonë është arritur një marrëveshje ndonëse pa u nënshkruar, ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë Veriore e që u ndërmjetësua nga Bashkimi Evropian dhe vëzhguar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Një marrëveshje e tillë ka për qëllim zbatimin e planit evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes të dyja shteteve

Sipas deputetes së LDK-së qëndrimi politik i LVV-së ka ndryshuar, teksa ka përmendur nenin 7 të planit të BE-së që flet për komunitetin serb në Kosovë.

“Nga “Vetëvendosje” për shqiptarët, në “vetëqeverisje” për serbët”, shkroi ajo në Facebook.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img