20.1 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

Rrjedhja misterioze e gazit vret 11 persona në qytetin indian

Të paktën 11 persona kanë vdekur si pasojë e një rrjedhje gazi në veri të Indisë.

Gra dhe fëmijë janë mes atyre që vdiqën në qytetin port të Ludhiana në shtetin Punjab. Disa persona u gjetën pa ndjenja në shtëpitë e tyre.

Zona u mbyll dhe banorët u evakuuan pas shumë vështirësive të raportuara në frymëmarrje. Katër persona janë duke u trajtuar në spital.

Burimi i rrjedhjes nuk është i qartë deri më tani. Një zyrtar sugjeroi se gazi mund të jetë përhapur nga pusetat, raporton BBC.

Një ekip nga Forca Kombëtare e Reagimit ndaj Fatkeqësive është dërguar në vendngjarje, në zonën Giaspura të Ludhiana. Aty pranë ka fabrika.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img