17.7 C
Pristina
Wednesday, May 25, 2022

Buy now

spot_img

Rrugët e Francës blindohen për të parandaluar emigrantët

Kryebashkiakët në Francë për të parandaluar stabilizimin dhe futjen e emigrantëve kanë rrethuar rrugët e qyteteve të tyre.

Një prej këtyre qyteteve të cilat janë rrethuar me gardhe me urdhër të kryebashkiakut është qyteti Plaine Saint Denis në verilindje të Parisit kryeqytet i Francës. Në disa prej rrugëve të qytet gardhet janë ngritur deri në 2 metra lartësi. Ndërsa kryebashkiaku i Parisi nga ngritur gard në rrugën Flandre në të cilën jetojnë mbi 3 mijë emigrantë. Kjo lagje më herët ishte boshatisur në nëntor të 2016-ës. Me gjithë protestat e vazhdueshme të grupeve mbrojtëse të të drejtave të njeriut, vendet evropiane vazhdojnë të shtojnë masat e tyre për të penguar futjen e emigrantëve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles