22 C
Pristina
Thursday, June 1, 2023

Buy now

spot_img

Rusia ka sulmuar nëntë nga 25 rajonet e Ukrainës në 24 orët e fundit

Rusia ka sulmuar nëntë nga 25 rajonet e Ukrainës në 24 orët e fundit, sipas një përmbledhjeje nga Kyiv Independent.

Rajonet që ata listojnë si përballë bombardimeve janë Sumy, Chernihiv, Kharkiv, Kherson, Mykolaiv, Zaporizhzhia, Dnipropetrovsk, Luhansk dhe Donetsk.

Një civil u vra dhe një tjetër u plagos në Kherson, sipas administratës ushtarake rajonale, ku ata raportuan 27 sulme në 14 vendbanime.

Sulmet më intensive ruse u raportuan në rajonin e Luhanskut, ku forcat ruse thuhet se kanë granatuar rajonin 93 herë gjatë ditës së kaluar. Nuk raportohet për viktima.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img