17.1 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Buy now

spot_img

Sami Lushtaku dënohet me 2 mijë euro nga Policia/ Xhevdet Pozhari: Ka kalua koha e kapadainjve

Policia e Kosovës e ka dënuar kandidatin e PDK-së për kryetar të Skenderajt, Sami Lushtakun për mbajtje të tubimeve zgjedhore në Skenderaj.

2 mijë euro gjobë është dënimi që mori PDK-ja për shkak që nuk i ka respektuar masat e Qeverisë për mbrojtje kundër Covid-19.

Në gjobën e publikuar nëpër media thuhet se ‘personi fizik nuk ka kriju kushte për mbajtjen e tubimit electoral duke mos i respektu distancën dhe mos vendosjen e maskave mbrojtëse’.

E për këtë dënim ka reaguar edhe analisti politik Xhevdet Pozhari.

Ai shprehet se ka kaluar koha e kapadainjve.

Policia e kish dënuar Sami Lushtakun për mbajtje të tubimeve pa maskë dhe pa distancë.

Ka kalu koha e kapadainjve”, shkruan Pozhari në facebook.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,940FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles