26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Sekuestrohen 330 kg kokainë në Holandë, arrestohen dy shqiptarë

Në Roterdam të Holandës janë sekuestruar rreth 330 kg kokainë, me vlerë që llogaritet të jetë 10 milionë euro.

Policia nisi dyshimet, pasi u zbuluan dy shqiptarë në pjesën e sigurisë së lartë, ku zbarkohen kontenierët.
Menjëherë policia kontrolloi sektorin ku u arrestuan shqiptarët duke zbuluar dhe sasinë e madhe të drogës.
Të dhënat ABC News i ka mësuar nga një burim i Policisë së Roterdamit.
Sipas autoriteteve holandeze kjo ngjarje është provë e fuqizimit të kriminelëve shqiptarë në këtë vend. Ndërkohë, para disa ditëve një postbllok policie është sulmuar.
Forcat e rendit kanë reaguar duke qëlluar në ajër. Mendohet që incidenti ka lidhje, pasi për disa ditë ka pasur informacion që mund të vinte një sasi e madhe droge në Rotterdam.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles