17.1 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Buy now

spot_img

Serbia vazhdon të luaj me nervat e shqiptarëve, nuk e dorëzon kërkesën për Haradinajn

Kërkesa e Qeverisë së Serbisë për ekstradimin e Ramush Haradinajt do të diskutohet nga Gjykata hetimore e Apelit në Colmar në Francë, pasi ajo të merr të gjitha dokumentet e nevojshme për të vendosur mbi ekstradimin.

Kërkesa, e cila duhet të ndjek ligjet e fillimit të hetimit, paraburgimit, dhe prova për të mbështetur dyshimin, ende nuk ka arritur në gjykatën e Colmarit, tha për Tanjug zëdhënësja e Gjykatës Sandra Di Rosa.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,940FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles