26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Sesioni pranveror i Kuvendit fillon më 15 janar

Kuvendi i Kosovës pritet t’i kthehet punës në pjesën e dytë të muajit janar. Seanca e fundit e mbajtur më 30 dhjetor ku u miratuen ndryshimet në Ligjin për Veteranët shënoi edhe fundit e sesionit vjeshtor. Kësisoj, sesioni pranveror pritet të fillojë pas dy javë.

Monitoruesit e punës se Kuvendit kanë kritkuar punën e legjislativit. Madje, thuhet se agjenda legjislative për këtë vit është plotësuar në mase të vogël. Kjo legjislaturë për shkak të zhvillimeve në Kuvend dhe jashtë tij, cilësohet si ndër më të dobëtat.

Në këtë sesion, Kuvendi pritet të sfidohet më tema të mëdha sic është cështja e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles