16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

SHBA publikon video të avionit rus duke hedhur karburant në dronin e saj

SHBA-ja ka publikuar pamjet e momentit kur një avion rus hodhi karburant mbi një dron amerikan mbi Detin e Zi të martën – një konfrontim që ka ndezur një grindje diplomatike dhe ka çuar në një garë për të rikuperuar disa teknologji shumë të klasifikuara, shkruan CNN.

Shtëpia e Bardhë i kritikoi veprimet e Moskës duke i cilësuar ato si “të pasigurta, joprofesionale dhe të pamatura”, ndërsa ministria ruse e mbrojtjes mohoi që avioni i saj u vë kontakt me dronin.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img